O nas

Już od kilku lat działamy na polskim rynku w oparciu o ideę szerzenia wiedzy i kultury programowania wśród dzieci i młodzieży. Dajemy zasmakować czym jest programowanie oraz inicjujemy rozwój w kierunku nowych technologii.
Szkoła Młodych Programistów powstała z inicjatywy jednej osoby, która dostrzegła w polskiej oświacie brak poważnych inicjatyw związanych ze zmianą programu nauczania w dziedzinie technologii informacji (informatyki i programowania). Założyciel szkoły jeszcze jako dziecko doświadczył problemów i doskonale pamięta, jak trudno było mu napisać samodzielnie pierwszy działający program. Gdy jednak to się udało, chęć programowania na poziomie średniozaawansowanym nadal wykraczała w jego przypadku poza sferę marzeń. Po napisaniu pierwszego programu, który na ekranie wyświetlał krótkie zdanie „Hello World” czyli „Witaj Świecie”, dalej stał na rozdrożu nie wiedząc jak uzyskać potrzebną pomoc i gdzie zdobyć odpowiednie informacje.
 
Po ukończeniu studiów na Politechnice Gdańskiej i przepracowaniu kilku lat w zagranicznych koncernach postanowił założyć szkołę, w której młodzież i dzieci będą mogły uczyć się programowania, rozwijać zdobytą wiedzę, a w przyszłości śmiało wykorzystać ją w swojej pracy zawodowej.
 
Lata programowania na własny rachunek pokazały, że są sposoby, aby zdobyć potrzebną wiedzę dużo szybciej i w sposób znacznie przyjemniejszy. Większość szkół podstawowych, liceów oraz szkół wyższych nadal nie dostrzega tego problemu lub jest on po prostu ignorowany. Drogi Rodzicu, Uczniu – jesteśmy tutaj dla Ciebie abyś mógł rozpocząć przygodę z programowaniem.
 
Serdecznie zapraszamy
Szkoła Młodych Programistów