Młodzi programiści

Nauka w Szkole Młodych Programistów opiera się o zasadę "Ucz się poprzez zabawę" czy też dla starszych uczniów "Keep it simple", co znaczy "Tak prosto jak to możliwe". Świadczyć o tym mogą nasze zajęcia, które często określane są mianem "Od nowicjusza do programisty". Nie wymagamy doświadczenia programistycznego od uczniów, ponieważ uczymy od podstaw w sposób łatwy i zrozumiały. Uczniowie, którzy wcześniej mieli już kontakt z programowaniem, znajdą u nas również swoje miejsce.
 
Młodsze grupy wiekowe próbują tworzyć gry i animacje w odpowiednio przygotowanych do tego środowiskach. Uczniowie po nabyciu wiedzy i wprawy w danym języku programowania, próbują często tworzyć własne gry. Pokazujemy też, jak w całkiem prosty sposób można stworzyć grę przypominającą Minecraft, Pacman albo inną znaną produkcję. Uczniowie młodsi, którzy dobrze sobie radzą z programem nauczania, mogą pozostać w tej samej grupie i rozpocząć naukę języków programowania przeznaczonych dla starszej młodzieży.
 
Podczas gdy młodsi uczniowie programują w sposób bardziej intuicyjny tworząc animacje i gry, my oferujemy również naukę kilku zawodowych języków programowania takich jak C++, Java, PHP, Python i inne. Są to języki programowania, które wykorzystywane są często w pracy zawodowych programistów. Przykładowo ,system operacyjny Windows napisany został w języku C++, a serwis internetowy www.youtube.com zawdzięcza swoje istnienie dzięki językowi skryptowemu Python. W oparciu o wyżej wymienione języki, uczymy podstaw kodowania (czyli programowania) oraz budowania nieco bardziej zaawansowanych aplikacji (czyli programów).

 

Szkoła Młodych Programistów jest szkołą mobilną tzn. zajęcia odbywają się w różnych lokalizacjach różnych miast. Sprzęt, oprogramowanie i wszystkie materiały dostarczane są na zajęcia, które prowadzone są przez wykwalifikowanego instruktora. Uczniowie pracują samodzielnie, w oparciu o laptopa, materiały edukacyjne i pomoc instruktora. Nasza nauka opiera się o indywidualny tok nauczania, co daje większe możliwości uczniom pracującym w wolniejszym tempie. Tutaj możesz odszukać lokalizację, która znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania. Dla uczniów pochodzących z miejszych miejscowości, w których obecnie nie ma jeszcze placówek Szkoły Młodych Programistów, oferujemy naukę przez internet czyli tzw. E-Learning.