Dla uczniów

1. Czy mogę zapisać się do Szkoły Młodych Programistów?
Jeżeli jesteś w wieku od 8 do 19 lat, a twoi rodzice wyrażają zgodę na naukę w Szkole Młodych Programistów, to z pewnością możesz się do nas zapisać. Jeżeli nie masz pojęcia o programowaniu to niczym się nie martw – od nauki programowania jesteśmy my i robimy to naprawdę dobrze.

2. Chcesz nauczyć się tworzyć własne gry komputerowe?
Tworzenie własnych gier komputerowych jest zajęciem dużo fajniejszym niż granie na komputerze. Wyobraź sobie, że nie tylko ty możesz grać i korzystać z własnych gier, ale możesz pokazać lub dać je innym osobom – zobaczysz jakie to fajne uczucie. Prawdopodobnie zastanawiasz się jak to jest możliwe, że możesz nauczyć się programowania nic o nim nie wiedząc. Na razie musisz zaufać nam na słowo i czytać dalej, możesz też zadać nam pytanie lub zapisać się na zajęcia w naszej szkole.

3. Czy chcesz tworzyć trójwymiarowe animacje komputerowe podobne np. do tych z filmu Toy Story, Shrek czy gry Sims 3?
Oprócz pisania gier komputerowych i programów, będziemy przy okazji uczyć się jak stworzyć animacje dwu- i trójwymiarowe. To nie jest trudna rzecz jeżeli się wie jak to zrobić.

4. Czy pragniesz w przyszłości zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę, w której będziesz się świetnie bawić? Kim chcesz zostać w przyszłości?
Znasz historię Billa Gatesa? Jeżeli nie to wejdź tutaj i poczytaj o nim. Stworzył on między innymi system operacyjny Windows, który z pewnością zainstalowany jest na Twoim domowym komputerze. Zaczynał jako informatyk, a obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi świata. Oczywiście nie musisz zostać programistą jak Bill Gates. To, czego nauczysz się w Szkole Młodych Programistów, da Tobie dużą niezależność i może pomóc w przyszłości.

5. Czy wiesz, że programowanie jest zajęciem fajniejszym niż oglądanie telewizji czy surfowanie po internecie?
Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego ile masz lat, my uczymy programowania poprzez zabawę. Jeżeli interesujesz się samochodami czy motoryzacją, stworzysz grę o wyścigach samochodowych. Jeżeli lubisz podróżować stworzysz grę lub animację na ten temat. Będziesz dobrze się przy tym bawić, a przy okazji zdobędziesz bezcenną wiedzę. Jeżeli masz więcej lat tzn. 14, 16 albo 19, skupimy się na zawodowych językach programowania takich jak Java, C++ i innych.

6. Czy szkolenia Młodych Programistów pomogą mi zrozumieć matematykę?
Programowanie to nauka, w której matematyka wykorzystywana jest na każdym kroku. Nie znaczy to, że jest to trudna dziedzina. Wręcz przeciwnie – programując uczysz się matematyki nawet o tym nie wiedząc.

7. Czy trzeba znać język angielski przy okazji nauki programowania?
Programowanie, a właściwie słowa kluczowe w programowaniu są w języku angielskim. Wiele środowisk w których uczymy się programować są również w języku angielskim. Nie martw się – poradzimy sobie i z tym. Skorzystasz na tym na dwa sposoby – będziesz uczył się programowania, a zarówno języka angielskiego

8. Chcę się zapisać do Szkoły Młodych Programistów – jak mam to zrobić?
Przede wszystkim powiedz rodzicom o naszej szkole. Twoi rodzice muszą wyrazić zgodę na naukę, a wtedy możesz zapisać się do szkoły wypełniając formularz na naszej stronie lub kontaktując się z nami poprzez email, telefon lub sms.

9. Kiedy mogę rozpocząć naukę?
Naukę możesz rozpocząć w każdym momencie. Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy dla Ciebie grupę uczniów i terminy zajęć.

10. Gdzie znajdują się Szkoły Młodych Programistów?
Pełna lista lokalizacji szkół znajduje siętutaj.

11. W jakie dni i w jakich godzinach odbywają się zajęcia?
Kalendarz zajęć znajduje się tutaj.

12. Czy mogę uczestniczyć w zajęciach w czasie wolnym od nauki szkolnej?
Oprócz zajęć w roku szkolnym, organizujemy dodatkowe zajęcia w okresie ferii zimowych i wakacji. Aby sprawdzić kiedy rozpoczynają się najbliższe dodatkowe zajęcia, wejdź tutaj.

13. Jak mogę skontaktować się ze Szkołą Młodych Programistów?
Formularz kontaktowy, email oraz numer telefonu znajdują się tutaj.